wtorek, 8 marca 2011

Szpilki

Żadna krawcowa nie potrafi obejść się bez szpilek, są niezwykle pomocne przy upinaniu tkaniny lub zaznaczaniu linii szycia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szpilek, tylko które wybrać?

Szpilki stalowe


Szpilki stalowe niklowane krótkie. Dostępna długość szpilek to 2 - 2,5 cm. Z racji swej budowy, nie są wygodne podczas pracy. Za zakupem przemawia cena, nie wygoda.

Szpilki ze szklaną główką


Profesjonale szpilki krawieckie. Charakteryzuje je wysoka jakość. Szklane główki i ostre końce sprawiają iż są niezastąpione przy poprawkach krawieckich. Dodatkowo szklane główki są odporne na prasowanie. Długość szpilek może osiągnąć nawet 6 cm.

Szpilki z plastikową główką


Szpilki te można wykorzystać w krawiectwie. Jednakże nie są tak ostre jak te z główką szklaną, ich wytrzymałość również jest niższa. Długość szpilek sięga do 5 cm.

Szpilki z płaskim łebkiem


Długie i ostre szpilki. Świetne w krawiectwie dzięki płaskim łebkom, które nie przeszkadzają mam podczas przeszywania na maszynie spiętego materiału.

Szpilki do aplikacji


Szpilki do aplikacji mają zaledwie 2 cm długości, dzięki czemu nie wystają poza wzór aplikacji.

Szpilki do pikowania i patchworku


Długie i cienkie szpilki, posiadające szklane łebki, które są odporne na prasowanie. Długość szpilek dochodzi nawet do 6 cm. Dzięki swojej długości, świetnie spinają grube warstwy materiału.

Szpilki tapicerskie


Szpilki  tapicerskie są długie z dużą wygodną główką, pozwalającą bezproblemowo wkuwać się w skórę i  materiał tapicerski. Długość szpilek to nawet 8 cm.

Szpilki podwójne


Świetne do podszewek i śliskich tkanin. Specjalne zakrzywienie ułatwia ich wysuwanie z tkaniny. Lepiej niż szpilki tradycyjne utrzymują cienkie i śliskie tkaniny.

Szpilki ozdobne


Na rynku dostępne są szpilki z ozdobnymi główkami. Służą do ozdobnego mocowania dekoracji. Można je również z powodzeniem wykorzystać w krawiectwie.


* Firma produkująca szpilki, którą mogę polecić to na pewno Clover. Firma produkuje szpilki specjalistyczne, które trudno będzie dostać w pasmanterii. Polecam również długie igły ze szklaną główką - są niezastąpione.


Akcesoria do szpilek:
Poduszka na szpilki


Poduszeczka ma praktyczny uchwyt, dzięki któremu możemy przypiąć ja do blatu stołu.
Poduszeczki mogą przybierać ozdobne formy.

* Jeżeli same wykonacie sobie poduszeczkę na szpilki, proponuję Wam wypchać ją włosami. Może nie brzmi to przyjemnie, ale zapewniam że taki ruch ochroni Wasze szpilki przed rdzewieniem. Jeżeli już zaczęły rdzewieć można je jeszcze ratować czystą kartką papieru. Wystarczy wytargać kawałek większy od igły i mocno pocierać o nią.

Bibliografia:
www.toiowo.sklep.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz